Pod skrzydłami “Aniołów Wiedzy”: “League of Languages”, czyli jak zainspirować do nauki języków obcych.

Już 6 kwietnia uczniowie dwóch szkół podstawowych (jednej we Wrocławiu, drugiej w Poznaniu) będą miały okazję poznać kulturę i obyczaje kilkunastu państw. Ich przewodnikami po świecie podróży będą obcokrajowcy z Fundacji Omniveda oraz Stowarzyszenia Semper Avanti, którzy zdecydowali się zarazić uczniów pasją do podróży oraz przekonać ich, że warto uczyć się języków obcych. Całe wydarzenie będzie miało formę gry, w ramach których uczestnicy będą musieli rozwiązać liczne zadania wymagające znajomości języka angielskiego oraz innych dziedzin wiedzy o świecie. A wszystko to okraszone zostanie dużą dawką inspiracji, dobrego humoru i pozytywnej energii – takie będzie wydarzenie “League of Languages. First edition: Viva la vida” przygotowywane przez wrocławskie stowarzyszenie “Anioły Wiedzy”.

Jak żyli starożytni Grecy? Jak powstaje zorza polarna? Co warto wiedzieć o Hiszpanii? Jak wygląda dzień mieszkańca jednego z najmniejszych państw na świecie? Dlaczego warto poznawać kulturę krajów, z których pochodzą koledzy z klasy? Jakie korzyści płyną z nauki języka angielskiego? A może język angielski to za mało? Odpowiedzi na te i inne pytania poznają już niedługo uczestnicy pierwszej edycji wydarzenia. Dla niektórych z uczniów będzie to pierwsza okazja, żeby wykorzystać umiejętności nabyte podczas szkolnych lekcji angielskiego w rozmowie z kimś, kto nie zna języka polskiego, a być może będzie to też dla niektórych impuls, by przyłożyć się do nauki dodatkowego języka obcego. Każde wykonane zadanie będzie nagradzane punktami, a dla zdobywców największej ilości punktów przewidziano nagrody. Oczywiście całość będzie się odbywać pod czujnym okiem specjalnie powołanego jury, a o dobry humor i przyjemne połączenie zabawy ze zdobywaniem wiedzy zadbają wolontariusze z różnych państw, którzy za nadrzędny cel postawili sobie pokazanie uczniom tego, co w ich ojczyznach najwspanialsze.
Stowarzyszenie Anioły Wiedzy od kilku lat wspiera uczniów w zdobywaniu wiedzy, nie tylko tej czysto szkolnej, ale też i tej bardziej interdyscyplinarnej, niezwiązanej z przedmiotami szkolnymi. Zajęcia i pomoc oferowana przez wolontariuszy “Aniołów Wiedzy” kierowana jest przede wszystkim do dzieci, które z różnych przyczyn nie mają dostępu do obszernej bazy kulturowo – dydaktycznej, a ich misją jest (poza przekazaniem wiedzy) przede wszystkim pomoc młodym w rozwinięciu ich własnych skrzydeł i pasji. Podczas organizacji “League of Languages. First edition: Viva la vida”, stowarzyszeniu przyświecała idea zachęcenia uczniów do pogłębiania wiedzy o świecie i nauki języków obcych poprzez zabawę i gry. Chce także w kreatywny sposób uczcić drugą rocznicę założenia organizacji, podziękować wolonatriuszom, założycielom oraz Basi – inspiratorce całej akcji.

W tej chwili trwają przygotowania do “League of Languages. First Edition: Viva la vida!”, a wsparcie dla wydarzenia zadeklarowało kilka dużych podmiotów, które ze względu na misję wydarzenia oraz zbieżność celów wydarzenia i własnej polityki z zakresu corporate social responsibility zdecydowały się dołożyć swoją cegiełkę do promowania wśród uczniów nauki języków obcych i postawy otwartości na inne kultury i ludzi, m.in. Parker Hannifin Poland oraz Taxat Sp. z o. o. Projekt Stowarzyszenia Anioły Wiedzy ze względu na szczególne prospołeczne walory uzyskał dofinansowanie ze środków Gminy Wrocław. Projekt realizowany pod honorowym patronatem Biura Edukacji Ambasady Królestwa Hiszpanii.

Więcej informacji na Facebooku: https://www.facebook.com/events/317215632311895/