Jesteśmy grupą wielkodusznych ludzi, którzy chcą nieść wiedzę. Czekają na nas dzieci, które tego potrzebują, ale są w sytuacji finansowej, która im na to nie pozwala. Wystarczy tylko znaleźć godzinkę na przeprowadzenie korepetycji z różnych przedmiotów, aby dać im lepszy start w życiu.

Czy to dla mnie?

 

Jeśli jesteś osobą otwartą na ludzi, lubisz dzieci i chcesz z nimi współpracować, to zgłoś się do nas. Potrzebujemy osób, które są w stanie zapewnić młodzieży rzetelną wiedzę zarówno z przedmiotów ścisłych, jak i humanistycznych, a także pomoc w nauce języków. Szukamy również psychologów, którzy wesprą rozwój osobisty naszych podopiecznych i pomogą im znaleźć motywację, albo przełamać bariery psychologiczne. Rozwijamy się jako stowarzyszenie i wkrótce planujemy również otworzyć panel, w którym będziemy oferowali dzieciakom różne szkolenia i warsztaty, więc jeśli masz jakieś pasje, którymi chcesz zarazić młode pokolenie, to również znajdziesz dla siebie miejsce pod naszymi skrzydłami. Jeśli chcesz cudu – bądź cudem.

Na czym to polega?

Aby pomóc, nie trzeba wiele. Zależy Nam, by każde dziecko mogło dostać pomoc dwa razy w tygodniu oraz, by zajęcia odbywały się blisko Waszego miejsca zamieszkania. Wszystko, co musicie zrobić, to wypełnić formularz zgłoszeniowy i podać, na jakim terenie chcecie działać. Skontaktujemy się z Wami w celu dogadania szczegółów, a później zostanie już tylko współpraca z naszymi podopiecznymi. W zależności od wolnego czasu, będziecie mogli spotykać się z nimi 1-2 razy w tygodniu lub raz na dwa tygodnie. Mały gest może pomóc potrzebującym. Te dzieciaki są naprawdę chętne do nauki. Potrzebują tylko kogoś, kto poświęci im swój czas.

 

Gdzie znaleźć Anioły?

Obecnie stowarzyszenie funkcjonuje na terenie Wrocławia, Opola i Poznania. Jeśli jesteś spoza tego terenu, to również możesz się do nas zgłosić. Planujemy nieustający rozwój, więc z czasem ekspansja na inne miasta będzie nieunikniona. Jeśli czujesz się wystarczająco odpowiedzialny, żeby przejąć stery w swoim mieście, pomożemy Ci zebrać odpowiednią grupę i działać na swoim terenie.

 

 

Co z tego masz?

 

Jesteśmy aniołami wiedzy – działamy bezinteresownie. Dostrzegamy niedoskonałości systemu oświaty w naszym pięknym kraju i wkraczamy do akcji. Wiecie, jak piękny jest uśmiech dziecka, które zaliczy klasówkę, której się obawiało? Albo dostanie szóstkę z przedmiotu, który zawsze sprawiał mu problem? Albo zaczyna z Tobą rozmawiać o zainteresowaniach w języku, którego bało się używać? Wdzięczność dziecka jest bezcenna. Podobnie jak świadomość, że razem sprawiamy świat lepszym. W dodatku dla wolontariuszy rodziny naszych podopiecznych oferują kawę. Poza tym, jako stowarzyszenie wspaniałych, kreatywnych, inteligentnych ludzi organizujemy spotkania dla wolontariuszy. Pragnąc zapewnić rozwój także sobie, organizujemy panele dyskusyjne i warsztaty. Możesz więc znaleźć się w gronie ludzi podobnych do siebie, a także rozwinąć swoje umiejętności lub zdobyć nowe. No i kawa. Kawa gratis! 😀

 

Decyzja podjęta – chcę dołączyć!

Jeśli przekonaliśmy Cię do współpracy, to pozostaje już tylko ostatni krok, który będzie jednocześnie pierwszym. Już teraz wypełnij formularz zgłoszeniowy i dołącz do Skrzydlatych. Zachęcamy również do polubienia naszej strony na facebooku i dołączenia do grupy, w której pojawiają się najnowsze informacje o działalności stowarzyszenia.

 

Nie czekaj aż wyrosną Ci skrzydła – sam je wyhoduj!